Teleskopik Vinçler

Teleskopik Vinçler
9 years ago 0

Teleskopik mobil vinç, düşey ve yatay hareketleri sayesinde genel anlamda her türlü yükün yerini değiştirebilen makinelerdir. Bu makineler genellikle ağır yüklerin kaldırılmasında ve zemine batmış makinelerin kurtarılmasında kullanılırlar. Bum uzunlukları 10 – 40 metre arasında değişirken, kapasiteleri de 10 – 60 ton arasında değişir. Pinyon dişli üzerinde 360 derece dönebilen tipleri olduğu gibi, 180 derecelik dönüş yapan teleskopik vinç çeşitleri daha çok kullanılır. ön ve arkaya ilave edilen destek ayaklarıyla ağır yükler kaldırılabilir. Ayrıca bu vinçler 53 metre ana bom ve 27 metre (40 derece açı verilebilen) hidrolik jip bomu ile dikeyde kanca altı 81 metre yüksekliğe, yatayda 62 metre gibi inanılmaz mesafelere ulaşabilmektedir.

Kompakt ölçüleri yüksek manevra kabiliyeti ve karşı ağırlıklarının önemli bir kısmını kendi  üzerinde taşıyıp monte edebilme gibi özellikleriyle şantiye içi çalışmalarda, ağır sanayi ve kule vinç montaj – demontajlarında önemli avantaj sağlar. Toplam boyu sadece 13.1 metre, araç genişliği 2.75 metre, araç yüksekliği ise 3.84 metre’dir. %70 derece eğimde tırmanma özelliğine sahiptir.5 aksının tamamı dümenlenebilir özelliktedir ve yengeç yürüyüşü yapabilir. Mega-trak yürüyüş sistemi ile kötü zemin koşullarında yüksek çekiş gücü ve yüksek manevra özelliği ile eşsizdir.

Kompakt ölçüleri ve yüksek manevra kabiliyeti ile dar alanlara girebilme, kurulabilme, ana bomda 53m kanca altı yükseklikte 9.6 ton kaldırma kapasitesi ile her türlü kule vinç montajı ve demontajına son derece uygundur.

Bir cevap yazın